قابلیت Ambient Mode چیست؟

Ambient Mode

شرکت سامسونگ برای رضایت خاطر و همچنین جذب بیشتر مشتری در سراسر دنیا شروع به اضافه کردن قابلیت های جدید در محصولات خود از سال 2018 نموده است . که حالت Ambient Mode یکی از آن قابلیت ها می باشد. که می توان به آن اشاره کرد این فناوری به دستگاه تلویزیون این قابلیت را می دهد که پس از خاموش شدن با رنگ دیوار پس زمینه خود را یک دست کند. و ما قصد داریم در مورد (ambient mode چیست ) به جذابیت هر چه بیشتر این مطلب بپردازیم؛ پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

Ambient Mode

قابلیت Ambient Mode چیست؟

قابلیت Ambient Mode به تطبیق تصویر پس زمینه تلویزیون سامسونگ با رنگ و طرح دیوار پشت تلویزیون می پردازد. برای اینکه این قابلیت اجرا شود باید تلویزیون روی دیوار نصب شده باشد . قابلیت Ambient Mode که به کمک دستیار هوشمند بیکسبی اطلاعات مفیدی از قبیل اخبار، گزارشات ترافیک، وضعیت آب و هوا و … را برای کاربر نمایش می دهد.

Ambient Mode

با توجه به نبود حاشیه ها یا نازک بودن آن ها در تلویزیون های جدید سامسونگ و قاب باریک آن ها سبب شده که تلویزیون روی دیوار حالت نامرئی به خود گرفته و احساس کنید که قسمتی از دیوار دارای نقش و نگار است. و می توان اطلاعات ذکر شده در بالا را بر روی آن به نمایش گذاشت.

قابلیت Ambient Mode را می توان در تلویزیون های QLED جدید و همچنین برخی از  led های جدید سامسونگ پیدا نمود.

Ambient Mode

چگونگی استفاده از قابلیت Ambient Mode

همانطور که در توضیحات مربوط به قابلیت Tap wiev به آن اشاره کردیم برای فعالسازی این قابلیت ها نیاز به دانلود و نصب اپلیکیشن SmartThings است . سپس باید از دیوار پشت تلویزیون عکس بگیرد. این ویژگی با کمک فرایند همخوان سازی درخشندگی و رنگ، طرح و رنگ دیوار را روی تلویزیون بر روی صفحه بازتاب می دهد.

تکمیل کننده حالت Ambient Mode یک کابل نسبتا نامرئی است که به طور همزمان می تواند انتقال دهنده جریان برق و داده های صوتی و تصویری باشد . به لطف این کابل باریک و چندکاره که تا 15 متر طول دارد ؛ می توانید طوری روی دیوار یا هر مکان دیگری نصب کنید. که به دکوراسیون فضای خانه شما لطمه ای وارد نکند .

آشنایی با قابلیت Gallery Mode

احتمالا پیش خود فکر کنید که این قابلیت تنها مختص تلویزیون سامسونگ می باشد. و به همین خاطر به خاطر عدم علاقه به این برند یا بودجه کم قادر به خرید آن نباشید. ولی نگران نباشید چون دقیقا قابلیت شبیه به تلویزیون سامسونگ در تلویزیون های ال جی هم وجود دارد که قابلیت Gallery Mode نامیده می شود. این قابلیت کارکرد مشابه با قابلیت Ambient Mode دارد. منتها در تلویزیون ال جی از آن استفاده می شود.

Gallery Mode

نحوه کارایی Gallery Mode

شرکت ال‌ جی برای اینکه دکوراسیون خانه را زیباتر سازد در زمان خاموشی و عدم استفاده از تلویزیون با استفاده از مناظر زیبا یا حتی عکس های خانوادگی که به انتخاب کاربر انجام می  شود قسمتی از فضای تلویزیون که روی دیوار نصب شده است را به قاب تبدیل می کند. به همین منظور از قابلیت Gallery Mode در تلویزیون‌های خود استفاده کرده است.

 LG با استفاده از این قابلیت یک کتابخانه تصویری ایجاد کرده است که در سرورهای LG ذخیره می‌شود. این کافی است که کاربر حالت گالری را در تلویزیون فعال کند. همچنین می‌توانید در تنظیمات Screen این حالت را بیابید. در تلویزیون‌هایی که دارای کنترل صدا هستند، نه ‌تنها می‌توانید حالت گالری را فعال کنید بلکه می‌توانید نوع تصاویر نمایش داده شده را نیز انتخاب کنید.

به عنوان مثال، می‌توانید به تلویزیون خود دستور دهید تا کوه‌ها، دریا یا جنگل را نشان دهید. برای نمایشی پررنگ تر، تصاویر در یک قاب مجازی درج می‌شوند.

امیدوارم با خواندن این وبلاگ متوجه شده باشید که وجود یک قابلیت در تلویزیون تا چه اندازه می تواند کارایی داشته باشد. و همچنین برای کاربران جذابیت داشته باشد. بنابراین در خرید محصولات خود به داشتن ویژیگی های موجود در تلویزیون ها دقت لازم را داشته باشید. و در خریدتان به خصوصیات توجه کنید البته ناگفته نماند هر چقدر امکانات و ویژیگی های یک محصول بیشتر باشد در افزودن قیمت آن نیز می تواند تاثیرگذار باشد .

کلیدواژه : قابلیت Gallery Mode
کاربر ادمین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *