چه کولرگازی برای مناطق گرمسیری مناسب است ؟

بهترین کولرگازی مخصوص مناطق گرمسیری

بهترین کولرگازی مخصوص مناطق گرمسیری

قبل از خرید هر کولر گازی باید به نکاتی توجه کنیم . کولرگازی جز وسایلی است که می تواند برق زیادی را مصرف کند و در نتیجه هزینه ها را بالا ببرد. اگر در هنگام خرید به مشخصات کولر گازی براساس مساحت محیط و توجه به نوع آب و هوایی به خرید کولر گازی بپردازید می تواند در کاهش هزینه برق موثر واقع شود . و همچنین کولر طول عمر بیشتری پیدا می کند. پس اگر قصد خرید کولر جدید را دارید، با ما همراه باشید.

انواع کولرگازی بر حسب مناطق آب و هوایی

در اینجا انواع کولرهای گازی که به سه کلاس آب و هوایی معتدل (T1)، خنک (T2) و گرمسیری (T3) تقسیم می‌ شوند را داریم. کولرهایی که دارای کلاس اب و هوایی گرمسیری هستند، در مناطق گرمسیر مانند هرمزگان، بوشهر، خوزستان و سیستان بلوچستان استفاده می‌ شوند. نوع کلاس اب و هوایی هر کولرگازی بر روی برچسب انرژی ان نوشته شده است.

بهترین کولرگازی مخصوص مناطق گرمسیری

کولرهای نوع T3 برای مناطق گرمسیری مانند استان های خوزستان، هرمزگان و بوشهر و بعضی شهرهای سیستان و بلوچستان کاربرد دارند چرا که این کولرها تا دمای 52 درجه سانتی گراد قابلیت استفاده داشته و حتی برخی سازنده ها دستگاه هایی تولید کرده اند که در دمای 55 و 60 درجه سانتی گراد بدون مشکل کار می کند.

قیمت انواع کولر گازی برحسب توان

برای خرید کولرگازی مخصوص مناطق گرمسیری به نکات زیر توجه کنید.

برچسب انرژی در کولرگازی

دقت کنید که روی کولرگازی ها برچسب هایی موجود است که حاوی اطلاعات مهمی همچون برچسب انرژی هستند. که مربوط به شاخص مصرف انرژی می باشند. که در آن رده‌ های بازدهی انرژی (A تا G)، درج شده اند. به عنوان مثال درجه انرژی  A  پایین ترین رده کولرهای گازی محسوب می شوند که ازنظر مصرف انرژی بسیار به صرفه هستند . معمولا بسیاری از کولرگازی ها دارای درجه تنظیم دما (ترموستات) هستند. تنظیم دمای مناسب برای فصل گرم که بین 24 تا 26 درجه سانتیگراد است باعث می شود تا هنگام رسیدن دمای اتاق به دمای تنظیم شده کولر به طور خودکار خاموش شود، بنابراین انرژی کمتری مصرف می کند.

اگر بتوان متراژ منزل و محل نصب را با جدول زیر مقایسه کنید ، و به بر چسب T یا انرژی روی کولرها دقت کنید، می توانید بهترین کولر از بهترین مارک کولر گازی را خرید نمایید.

بخوانید»  راهنمای انتخاب کولر گازی بر حسب متراژ

انتخاب ظرفیت مناسب کولرگازی

همانطور که در وبلاگ بالا به آن اشاره کردیم ظرفیت مناسب مهمترین انتخاب یک کولرگازی خواهد بود ، چرا که در دو حالت ظرفیت بالا و ظرفیت پایین در مقابل مساحتی که متناسب فضا نباشد می تواند آسیب رسان باشد. و دما و رطوبت موجود در محیط در حد ایده آل تامین نمی شود. بدین جهت باید در کنار نوع کمپرسور به کار رفته، ظرفیت کولر گازی و کمپرسور نیز مناسب باشد. این میزان ظرفیت با واحد BTU سنجیده می شود.

BTU مخفف BRITISH THERMAL UNITE است. BTU مانند ژول و کالری واحد انرژی است و برای اندازه گیری انرژی گرمایی (حرارتی) استفاده می شود. محاسبه بار سرمایشی BTU به عوامل مختلفی مانند مساحت و حجم فضای مورد نظر ، وضعیت عایق کاری در و پنجره ، دیوار ساختمان ، طبقات ساختمان و دمای مطلوب مورد نیاز بستگی دارد.

بهترین برند کولرگازی مخصوص مناطق گرمسیری

بهترین کولرگازی مخصوص مناطق گرمسیری ، کولر گازی های با موتور اسکرول و پیستونی یا کولر گازی های با موتور T3 هستند. این نوع موتور ها با توان و قدرتی که دارند می توانند در دماهای بالا عملکرد خوبی را از خود نشان دهند بنابراین به هیچ وجه توصیه نمی شود که از موتورهای روتاری در این مناطق استفاده شود چرا که بعد از مدت زمانی از بین خواهد رفت و هزینه سرسام آوری را بدنبال خواهد داشت اما این نشان از بی کیفیتی این نوع موتورها نیست موتور روتاری با مصرف پایینی که دارند برای مناطق شمالی و شمال غرب بهترین گزینه محسوب می شوند

کاربر ادمین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *