فناوری purcolor  در تلویزیون چیست ؟ و چه کاربردهای دارد؟

کاربرد فناوری purcolor در تلویزیون‌ های سامسونگ چیست؟

آیا تاکنون فناوری PurColor را شنیده اید؟ کاربرد این فناوری در تلویزیون سامسونگ چیست؟ اگر قصد خرید تلویزیون سامسونگ را دارید یا  در خانه شما از تلویزیون سامسونگ استفاده می شود . بهتر است با خواندن این مقاله عملکرد این فناوری را بهتر بشناسید.

فناوری purcolor و عملکرد آن در تلویزیون سامسونگ

PurColor فناوری است که با ارائه طیف وسیعی از رنگ ها کیفیت تصویر و صحنه های  تلویزیون را بسیار افزایش می دهد درنتیجه تصویری با کیفیت برای کاربران به نمایش می گذارد. این فناوری توسط شرکت سامسونگ در تلویزیون هایش از طریق سیستم‌عامل Tizen به کار گرفته می شود.

کاربرد این فناوری نصب شده روی تلویزیون های سامسونگ پردازش تصاویر برای بهبود کوالتی و عمق رنگ آنها است. پردازش تصاویر نیاز به منبع پردازنده ای مانند PurColor هستند. و هنگامی که پردازنده سیگنال ها را دریافت می کنند نقاطی از محتوا همان تصویر که در بین آن ها پیکسل های آزاد قرار گرفته است که رنگ ها بصورت بی کیفیت نشان داده می شود را شناسایی می کند؛ و برای آنها رنگهای مناسبی تعیین می کند . در نتیجه تولید و تکثیر رنگ با کیفیت بالاتر شکل می گیرد و بدین ترتیب صحنه ها را  با وسعت رنگی زیاد بصورت پویا و زنده به نمایش می گذارد .

با استفاده از  قابلیت فناوری PurColor شاهد طیف گسترده ای از رنگهای طبیعی و ناب روی صفحه نمایش تلویزیون های سامسونگ خواهیم بود و می توان از میلیون ها سایه رنگ و تصویر متنوع و زیبا تنظیم شده لذت برد.

پارامترهای رنگ با استفاده از فناوری purcolor

فناوری PurColor پارامترهای رنگ را بهینه می کند و به بهبود کنتراست تصاویر کمک می کند. با فناوری PurColor زمانی که محتوا (تصویر) رزولوشن پایین تری نسبت به  تلویزیون های ۴k دارد باعث پر شدن پیکسل هایی می شود و در نتیجه تصاویر پویا و زنده ای از طیف گسترده  تمامی رنگها را شاهد خواهیم بود.

بعنوان مثال این فناوری در تلویزیون سامسونگ RU7300 به تلویزیون اجازه می دهد تا بیشترین رنگ ها را به عنوان طبیعت مورد نظر برای عملکرد تصویر مطلوب بیان کند. بیشتر تمرکز تلویزیون بر نقاط تنظیم رنگ اولیه قرمز، سبز و آبی است. PurColor بر رنگهای اولیه و ثانویه ارغوانی،فیروزه ای و زرد متمرکز است.

فناوری  purcolor کجا و در چه زمانی به کار می رود؟

این فناوری مختص تلویزیون‌های ۴K است و در حال حاضر فقط در این تلویزیون ها استفاده می‌شود. بویژه زمانی که محتوا هایی مانند تصویر یا فیلم با رزولوشن پایین‌تری به نسبت ۴K دارند این فناوری جهت بالا بردن کیفیت تصویر در حد 4k وارد عمل می شود. فناوری PurColor پیکسل‌های خالی را پر می کند و باعث می شود که رنگی یکنواخت و مشابه ایجاد شود. از فناوری purcolor در تلویزیون‌هایی که قیمت پایینی دارند و سرعت رفرش تصویرشان ۶۰ هرتز است، استفاده می شود. در ضمن باید گفت که قیمت تلویزیون سامسونگ که دارای این فناوری هستند نسبتا پایین است. از این فناوری در تلویزیون‌هایی که کیفیت تصویر بالایی دارند و عمق رنگشان ۱۰ بیت است استفاده نمی‌ شود.

با این فناوری شما تجربه شناور شدن در رنگ های بسیار جذاب و دیدنی را پیدا خواهید کرد؛ و جزئیات به خوبی مشخص می شوند . فناوری PurColor رنگ را در تصویر گسترش می دهد. و همین افزایش رنگ باعث می شود که  محتوا با کیفیتی بسیار بهتر به نمایش گذاشته شوند.

فناوری PurColor چگونه کار می کند؟

 همانطور که در بالا اشاره کردیم وقتی‌ پردازنده سیگنال ها را دریافت می‌کند. این فناوری چندین نقطه از تصویر یا محتوا که در میانشان پیکسل‌ های آزاد قرار گرفته‌اند را بررسی می کند . و پیکسل های خالی را پر کرده و رنگ مناسبی را با توجه به تصویر و صحنه موجود که با آن مطابقت داشته باشد را در آن ها قرار می دهد . بدین ترتیب رنگ ها افزایش می یابد و کیفیت محتواها نیز بالا می رود. این فناوری بیشترین تأثیر را در طیف‌های رنگی دارد و آن‌ ها را واقعی‌ تر نشان می ‌دهد. بیشتر تلویزیون‌ها بر روی سه رنگ قرمز، سبز و آبی کار می‌کنند. اما تأثیر و کارایی فناوری purcolor در رنگ‌های سرخابی، آبی دریایی و زرد نیز می باشد.

ویژگی PurColor در تلویزیون سامسونگ به تلویزیون اجازه می دهد تا عملکرد تصویر را بیان کند و بجای سایه از رنگ های بسیار جذاب و متنوع استفاده کند. در ضمن این فناوری برای بالا بردن کیفت تصویر تلویزیون، از چهار رنگ قرمز سبز و آبی و زرد استفاده می کند.

کاربر ادمین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *